Večery S - Petr Bohuslav&Michal Pospíšil, Slávek Maděra&Zuzana Vilímová, Mr. Lovo

Petr Bohuslav S muzikou začínal v Českých Budějovicích v roce s kapelou Mlask, ta se stala základem současné českobudějovické kapely Drc. Tehdy zazněly Petrovy první autorské písně. Po té, co přesídlil do Prahy, působil jako zpěvák a kytarista v kapele Folklok a nyní je členem úspěšné kapely Asonance. Petrovo autorské písně, které si opět konečně můžeme koncertně poslechnout, doprovodí jazzový a swingový kontrabasista Michal Pospíšil, známý například nejen z Originálního pražského synkopického orchestru.

Písničkář a textař Slávek Maděra o sobě říká: „Moje muzika je spíš „neškatulková”, ale jak je u nás zvykem, co se hraje na akustické kytary, se zevšeobecňuje na folk. U mě je to spíš ta akustická muzika“. Chceme-li tedy Slávkovo tvorbu upřesnit, pak se jedná o akustickou hudbu bez škatulek a Slávek Maděra je vnímán jako písničkář napříč žánry. Jeho tvorba je vskutku osobitá a silná po textové i hudební stránce. Slávka doprovodí zpěvačka a klavíristka, absolventka Pražské konzervatoře Zuzka Vilímová. Slávek Maděra & Zuzka Vilímová je skvělý tandem.

Kapela Mr. Lovo vznikla v roce 2020. Členové kapely nějakou dobu hudebně hledali a výsledkem jejich společné lásky k experimentu, improvizaci a otevřenému přístupu k hudební tvorbě. Od prvotních skladeb z oblasti jazzrock / fusion a funk se dopracovali k vlastnímu tvůrčímu výrazu své vlastní hudby. Posluchače čeká ho neobvyklý hudební zážitek. Barvitá hudební zákoutí se hemží hudebními hádankami, které Mr.Lovo pomáhá rozluštit s výsledkem, který ucho sice překvapí, ale naštěstí jen a jen milým, uvolňujícím a harmonickým rozuzlením. Kapela hraje ve složení Petr Venkrbec: sax, synth, wind controller; Martin Poledna: piano, synth; Ladislav Výmola: kytara; Rumil Kofta: baskytara, kontrabas; Libor Orel: bicí

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.